EIROPAS tūrisma nozare atzinīgi vērtē Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu izveidot DIGITĀLO ZAĻO SERTIFIKĀTU un uzstāj uz plašāka tūrisma atjaunošanas plāna ieviešanu.

 

Vairāk kā 60 ceļojumu un tūrisma organizācijas pauž atbalstu Eiropas Komisijas iniciatīvai un aicina uz ātru tās ieviešanu jau līdz 2021. gada vasarai.

Brisele, 2021.gada 17.marts.  Eiropas Tūrisma Manifesta alianse, kas ir vairāk kā 60 sabiedrisko un privāto ceļojumu un tūrisma organizāciju grupa un nozares balss Eiropā, ļoti atzinīgi vērtē Eiropas

Komisijas priekšlikumu ieviest kopēju, savietojamu un savstarpēji atzītu Digitālo Zaļo Sertifikātu.  Šis ir digitālais apliecinājums, ka persona ir vakcinēta pret COVID-19, ir atguvusies no vīrusa  vai testa rezultāts ir negatīvs,  ievērojami atvieglos drošu iedzīvotāju pārvietošanos un ceļošanas atjaunošanos Eiropas Savienībā.

Šodien jau vairākas Eiropas valstis atvieglo iebraukšanu savā valstī, ja ceļotāji var sniegt šādus pierādījumus. Paredzams, ka vakcinēšanas procesam paātrinoties un veselības situācijai uzlabojoties, tam sekos vairāk valstu. Tāpēc ES koordinācija ir būtiska, lai izvairītos no sadrumstalotības, kad ir 27 dažādi sertifikāti, kas apliecina testēšanu, vakcināciju un imunitāti.

Alianse mudina Eiropas Parlamentu un Padomi nekavējoties apstiprināt EK priekšlikumu un visām dalībvalstīm nodrošināt ātru ieviešanu. Tā arī aicina ES strādāt sadarbībā ar Pasaules Veselības organizāciju, ESAO un citām starptautiskām organizācijām, lai nonāktu pie globāla risinājuma vakcinācijas, testēšanas un imunitātes reģistru digitalizēšanai, lai atvieglotu starptautisko ceļošanu, ja to atļauj epidemioloģiskā situācija.

Eiropas ceļojumu un tūrisma nozare atbalsta EK priekšlikumu, taču tikai ar šo iniciatīvu  nepietiks. Alianse atkārtoti uzsver, ka steidzami jāizstrādā konkrētas ES vadlīnijas, ievērojot uz riskiem un uz datiem balstītu pieeju, lai noteiktu apstākļus un scenārijus, saskaņā ar kuriem pašreizējos ceļošanas ierobežojumus varētu atvieglot un koordinēti atcelt visā ES un ārpus tās. Nesenie nozares ieteikumi attiecas uz:

• ES darba grupas izveidošanu sadarbībā ar nozari un sociālajiem partneriem, lai  atjaunotu ceļošanu un tūrismu

• Ceļošanas ierobežojumu un prasību saskaņošanu

• Saskaņotu testēšanu, saistībā ar ceļošanu, ar pietiekamu jaudu par pieņemamu cenu

• Koordinētu tūrisma darbību atsākšanu, piemēram, pamatojoties uz ES vadlīnijām par

pakāpenisku tūrisma pakalpojumu atsākšanu, kas izdotas 2020. gada 13. Maijā.

Nesen veiktais pētījums atklāja lielu pieprasījumu, pierādot kopīgu vadlīniju nepieciešamību – 54% Eiropas iedzīvotāju vēlas atsākt ceļošanu līdz 2021.gada jūlija beigām, 41% respondentu vēlas ceļot uz citu Eiropas valsti.

 “Šodien publicētais digitālā zaļā sertifikāta priekšlikums ir liels solis pareizajā virzienā. Bet tagad izšķirošais ir laiks. Mums ir nepieciešams skaidrs plāns, kurā izklāstīti apstākļi un termiņi, lai sagatavotos drošai ceļošanas un tūrisma restartēšanai Eiropā, lai mēs būtu gatavi kritiskajai 2021. gada vasaras sezonai! Eiropai vajadzētu strādāt kopā, neatstājot vietu sadrumstalotībai un vienpusīgām darbībām ”, saka Eduardo Santanders, Eiropas Tūrisma Manifesta alianses priekšsēdētājs un Eiropas Ceļojumu komisijas izpilddirektors.

Eiropas Tūrisma Manifesta alianse (The European Tourism Manifesto alliance) apvieno vairāk nekā 60 Eiropas sabiedriskās un privātās organizācijas, kas aptver visu tūrisma pakalpojumu spektru. Alianse aicina Eiropas Savienību rīkoties saistībā ar galvenajām politikas prioritātēm tūrisma nozarē. Lai iegūtu plašāku informāciju, lūdzu apmeklējiet  tourismmanifesto.eu

 

1 European Commission proposes a Digital Green Certificate, 17th March 2021 – link

2 European Travel Commission (ETC), Monitoring Sentiment for Domestic and Intra-European Travel – Wave 5, February 2021 in Germany, UK, France, Spain, Italy, Switzerland, Belgium, Netherlands, Poland and Austria - link

live riga
 
 
 
 
magnetic latvia
ectaa
liaa
celo drosi
 

ALTA partneri

travelnewsgulbene
viesnicu restoranu asociacija
lrta ezerzeme
vidzemes augstskola
ventspils
lauku celotajs

ALTA asociētie biedri

amadeus
travelport
 airbaltic 
 
 
 
 
turiba
 
icham
 rate hawkklm