DROŠA CEĻOŠANA ŠOVASAR IR IESPĒJAMA

 

Ir visi priekšnosacījumi, lai šovasar varētu droši ceļot. Tūrisma nozare ir gatava izstrādāt un īstenot plānu drošas ceļošanas atsākšanai šovasar.

Briselē, 2021. gada 9. martā. Kaut arī situācija daudz neatšķiras no tās, kāda tā bija pirms gada, kad gandrīz visa ceļošana tika apturēta, mēs stingri iestājamies par to, lai situāciju mainītu.

Tiek ieviestas vakcinācijas programmas, nodrošinot visneaizsargātāko cilvēku aizsardzību un mazinot slodzi uz mūsu veselības sistēmām. Testi kļūst aizvien precīzāki un to pietiekamais daudzums  ļauj tos pielietot ceļošanā plašā mērogā.

Tūrisma uzņēmumi izstrādā un ievieš stingrus veselības un drošības protokolus, lai droši uzņemtu savus viesus.

ECTAA prezidents Pawel  Niewiadomski teica: “Mums ir  jāizstrādā kopīgas Eiropas vadlīnijas , lai atgrieztos pie drošas ceļošanas. Ceļotājiem un tūrisma nozarei ir nepieciešama skaidra perspektīva, kad un kādos apstākļos ceļošana var atsākties”.

ECTAA pievienojas daudzu tūrisma organizāciju[1], Eiropas un  dalībvalstu lēmumu pieņēmēju aicinājumiem, savlaicīgi plānot drošas ceļošanas atsākšanos šovasar. Šāds plāns jābalsta uz vienotu pieeju, pamatojoties uz testēšanu un veselības sertifikātiem. Turklāt, komunikācija ar sabiedrību ir pamats ceļotāju uzticības atjaunošanai.

Kopš Covid-19 krīzes sākuma mēs esam nogājuši garu ceļu un ieguvuši plašas zināšanas. Piemēram, Vācijas aģentūra, kas atbild par slimību kontroli un profilaksi, un Roberta Koha institūts, ir apkopojis datus, no kurām valstīm visvairāk ievestas infekcijas pagājušajā vasarā. Rezultāts: klasiskie organizētie brīvdienu ceļojumi ir devuši tikai pavisam nelielu ieguldījumu infekciju izplatībā Vācijā[2].

Pawel Niewiadomski teica: “Tas ir pierādījums tam, ka organizētā ceļošana ir droša. Bet mums ir vajadzīgi pareizie pamatnosacījumi, lai uzsāktu ceļošanu, pamatojoties uz testiem  un veselības sertifikātu izmantošanu, ceļošanas atvieglošanai”.

Par ECTAA

ECTAA pārstāv aptuveni 70 000 ceļojumu aģentūras un tūrisma operatorus Eiropā, kas sniedz konsultācijas un pārdod transporta, izmitināšanas, atpūtas un citus tūrisma pakalpojumus, kā arī kombinētus produktus atpūtas un biznesa klientiem.


[1] Tourism Manifesto alliance call for action to chart restart plan in time for summer -

https://tourismmanifesto.eu/europes-travel-tourism-sector-calls-on-eu-governments-to-chart-restart-plan-

in-time-for-summer/

[2] Robert Koch Institute, Epidemiological Bulletin of February 8/2021:

https://www.rki.de/DE/Content/Infekt/EpidBull/Archiv/2021/Ausgaben/08_21.pdf?__blob=publicationFile

live riga
 
 
 
 
magnetic latvia
ectaa
liaa
celo drosi
 

ALTA partneri

travelnewsgulbene
viesnicu restoranu asociacija
lrta ezerzeme
vidzemes augstskola
ventspils
lauku celotajs

ALTA asociētie biedri

amadeus
travelport
 airbaltic 
 
 
 
 
turiba
 
icham
 rate hawkklm