Aviokompāniju atteikšanos atmaksāt naudu tūrisma uzņēmumiem un to klientiem ir jāpārtrauc!

 

ECTAA un “eu travel tech”, jau kopš koronavīrusa pandēmijas sākuma, ir vairākkārt aicinājušas aviokompānijas pildīt naudas atmaksāšanas saistības, lai tūrisma uzņēmumi varētu saviem klientiem atmaksāt naudu. Tas attiecas gan uz B2B, gan uz B2C produktiem. Šobrīd, gadu pēc krīzes sākuma, vairākas aviosabiedrības joprojām neatgriež naudu par biļetēm, kas pārdotas ar tūrisma uzņēmumu starpniecību, un būtiski aizkavē kompensāciju izmaksu .

Briselē, 2021. gada 23. februārī. Vairāk kā gadu pēc koronavīrusa pandēmijas sākuma ir skaidri redzams, cik smagi ir cietusi tūrisma nozare. Gandrīs visi tūrisma un ceļojumu uzņēmumi ir saskārušies ar apjomīgiem pieprasījumiem atmaksāt naudu par braucieniem, kuri bija jāatceļ piespiedu mājsēdes, robežu slēgšanas un citu ceļošanas ierobežojumu dēļ. Saistībā ar pastāvošo pandēmiju, ceļojumu nozare turpina ciest no finanšu problēmām, jo pārdošanas līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir izsmiekls. Daudzas aviokompānijas jau ir atmaksājušas naudu tūrisma uzņēmumiem, kuri, savukārt, varēja to atmaksāt saviem klientiem. Tādā veidā aviokompānijas nodrošināja, ka to saistības par naudas atmaksu klientiem tiek izpildītas. Tomēr ir aviosabiedrības, kuras turpina ignorēt vai apzināti kavē naudas atmaksas pieprasījumu izskatīšanu, pakļaujot tūrisma uzņēmumus finansiālam spiedienam, jo klienti pieprasa naudas atmaksu.

Diemžēl vairāku aviosabiedrību publiskie paziņojumi, ka naudas atmaksas process ir pabeigts ir kļūdains. Šis jautājums nav atrisināts. Daudzām aviosabiedrībām joprojām ir liels skaits neapstrādātu naudas atgriešanas pieprasījumu. Eiropas Komisijai ir iesniegtas vairākas pretenzijas par aviosabiedrību veikto kompensāciju izpildes saistību neatbilstību ES regulai par gaisa pasažieru tiesībām (Reg. 261/2004) un IATA (Starptautiskā Gaisa Pārvadātāju asociācija) Rezolūcijai 824r. Problēma ir tajā, ka Starptautiskā Gaisa Pārvadātāju asociācija nepilda IATA Rezolūciju 824r un Regulas 261/204  izpildi ir jānodrošina valsts izpildiestādēm. Taču šķiet, ka vairāku valstu izpildiestādes to nevēlas īstenot.

Kopš krīzes sākuma ECTAA un “eu travel tech” ir atbalstījušas efektīva atbalsta sniegšanu visiem ar ceļojumu organizēšanu saistītiem uzņēmumiem. Konkurenci uzraugošām iestādēm tika izteikti lūgumi atļaut sniegt valsts atbalstu aviosabiedrībām ar nosacījumu, ka tās apstrādās kompensāciju pieprasījumus un veiks naudas atmaksu. Diemžēl, neskatoties uz miljardiem eiro, kas tika saņemti no nodokļu maksātāju naudas, dažas aviokompānijas turpina atteikt vai ievērojami kavējas ar naudas atmaksu tūrisma uzņēmumiem un to klientiem.

Daudzi tūrisma uzņēmumi ir saskārušies ar apsūdzībām par naudas atmaksas saistību nepildīšanu pret saviem klientiem. Tajā pašā laikā šiem uzņēmumiem nav iespēju piespiest aviokompānijas apstrādāt un izmaksāt tām iesniegtos atmaksas pieprasījumus. Šāda situācija kaitē ne tikai patērētājiem, bet var sagraut šo tūrisma uzņēmumu reputāciju, kas būs izšķiroša ceļošanas atsākšanai.

Emmanuel Mounier, “eu travel tech“ ģenerālsekretārs pauž viedokli: “Ceļojumu nozare ir veidota kā vienota un integrēta ekosistēma. Tas, ko mēs šodien redzam, ir viena dalībnieka neveiksme, kas ļoti nopietni ietekmē visu pārējo darbību. Tāpēc ceļojumu aģentūras aicina aviosabiedrības izpildīt to naudas atmaksas saistības klientiem un aicina Eiropas iestādes uzlabot tiesisko regulējumu, kas piemērojams lidojumu un komplekso ceļojumu atmaksai, pamatojoties uz Covid krīzes laikā gūto pieredzi.”

Pawel Niewiadomski, ECTAA prezidents, noslēgumā saka: “Nav pieņemams, ka ir aviosabiedrības, kuras atsakās veikt naudas atmaksu tūrisma uzņēmumiem un līdz ar to arī to klientiem. Apgrozāmās naudas trūkuma problēmu novirzīšana uz citiem ceļojumu nozares dalībniekiem un to klientiem ir nepieņemama gan no konkurences, gan no patērētāju aizsardzības viedokļa. Tas ir jāpārtrauc.”

Par ECTAA

ECTAA pārstāv aptuveni 70 000 ceļojumu aģentūras un tūrisma operatorus Eiropā, kas sniedz konsultācijas un pārdod transporta, izmitināšanas, atpūtas un citus tūrisma pakalpojumus, kā arī kombinētus produktus atpūtas un biznesa klientiem.

Par “eu travel tech”

“eu travel tech” pārstāv ceļojumu tehnoloģiju uzņēmumu intereses. “eu travel tech” izmanto savu stāvokli ceļojumu un tūrisma nozarē, lai veicinātu pārredzama un ilgtspējīga uz patērētāju orientētu, novatorisku un konkurētspējīgu izaugsmi. “eu travel tech” aptver globālās izplatīšanas sistēmas (GDS), tiešsaistes ceļojumu aģentūras (OTA), biznesa ceļojumu pārvaldības kompānijas (TMC) un meta meklēšanas vietnes. Lai iegūtu papildinformāciju par “eu travel tech” un tās prioritātēm, lūdzu, apmeklējiet vietni www.eutraveltech.eu

Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, sazinieties ar:

Mr Eric Drésin, Secretary General

ECTAA - Group of National Travel Agents’ and Tour Operators’ Associations within the EU

Rue Dautzenberg 36, B-1050 Brussels

Office tel: +32 2 644 34 50 / e-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Mr Emmanuel Mounier, Secretary General

eu travel tech

Av Marnix 17, 1000 Brussels

M. : +32 499 80 13 74 / e-mail : Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

live riga
 
 
 
 
magnetic latvia
ectaa
liaa
celo drosi
 

ALTA partneri

travelnewsgulbene
viesnicu restoranu asociacija
lrta ezerzeme
vidzemes augstskola
ventspils
lauku celotajs

ALTA asociētie biedri

amadeus
travelport
 airbaltic 
 
 
 
 
turiba
 
icham
 rate hawkklm