Eiropas tūrisma aģenti un operatori aicina jauno Komisiju strādāt pie konkurētspējīga, caurskatāma un ilgtspējīga tūrisma tirgus izveides

Eiropas Parlaments vakar apstiprināja jauno fon der Leienas komisiju, kas vadīs Eiropas Komisiju līdz 2024. gadam. Visi komisāri šobrīd ir gatavi stāties amatā. ECTAA, Eiropas organizācija, kas pārstāv tūrisma aģentus un operatorus, ir apņēmusies palīdzēt tūrisma tirgu konkurētspējas, pārredzamības un ilgtspējības veicināšanā.

Brisele, 2019. gada 28. novembris. Komisija “fon der Leiena” ir apstiprināta Eiropas Parlamentā. Šis ir īstais laiks, lai ECTAA atklātu savas galvenās prioritātes laikposmam no 2019. līdz 2024. gadam. Cenu pārredzamībai, neitrālām izplatīšanas sistēmām, ilgtspējai un patērētāju aizsardzībai vajadzētu kļūt par jaunās Komisijas politikas pamatiem. Pēc ECTAA domām, šie principi pilnībā atbilst prezidentes Urzulas fon der Leienas izvirzītajiem mērķiem: Eiropas ekonomikai jābūt ilgtspējīgākai, piemērotai digitālajam laikmetam un jādarbojas cilvēku labā.

" Tūrisma aģenti un operatori var dot ieguldījumu Komisijas darba kārtībā, kā arī plānotajā Eiropas zaļajā darījumā," sacīja Pawel Niewiadomski, ECTAA prezidents. “Viņiem tiešām ir būtiska loma, ietekmējot izmaiņas patērētāju uzvedībā un attieksmē pret atbildīgāku ceļošanu. Turklāt viņi palīdz piedāvāt ilgtspējīgākus tūrisma produktus, piemēram, piegādātāju izvēlē izmantojot augstus vides un sociālā snieguma rādītājus.”

Katru gadu tūrisma aģenti Eiropā izdod 300 miljonus aviobiļešu regulārajiem lidojumiem. Viņi pārdod aptuveni 120 miljonus iepriekš sagatavotos un 90 miljonus dinamiskos kompleksos ceļojumus. Tā ir viena no pirmajām nozarēm, kas ienākusi digitālajā laikmetā. Arvien pieaugošā ceļojumu informācijas un piedāvājumu pārpilnība rada vēl lielāku vajadzību pēc ieteikumiem un padomiem. Lai palīdzētu patērētājiem atrast vispiemērotāko piedāvājumu, ietaupīt laiku un līdzekļus, kā arī izvairīties no neveiksmīgas izvēles, ES tiesību aktos būtu jāsaglabā iespēja tūrisma aģentiem piekļūt jaunākajai informācijai, kā arī piedāvāt patērētājiem neitrālas cenas.

Patērētāji vēlas aizsardzību un pārredzamību. ES nodrošināja patērētāju aizsardzību, ieviešot Komplekso ceļojumu direktīvu. “Thomas Cook” neveiksme ir parādījusi, kādus ieguvumus no šī tiesību akta ir saņēmuši patērētāji; viņi tika repatriēti un saņēma naudas atlīdzību. Šobrīd ir steidzami jāpielāgo tiesību akti par aviobiļešu izplatīšanu jaunajai tirgus situācijai. Patērētāji nespēj pienācīgi salīdzināt aviosabiedrību piedāvājumus; Komisijai būtu jānodrošina patiesi neitrāla un objektīva cenu norādīšana neatkarīgi no rezervēšanas kanāla.

“Mēs esam apņēmušies sadarboties ar Eiropas Komisiju un Parlamentu, kā arī iepazīstināt ar mūsu pozitīvo redzējumu par Eiropas darba kārtību, kas veicinātu inovatīvu un ilgtspējīgu tūrisma nozari”, - secināja Pawel Niewiadomski.

Manifests “Par konkurētspējīgu, caurskatāmu un ilgtspējīgu tūrisma tirgu, ECTAA prioritātes ES institūcijām 2019. – 2024.” ir pieejams tiešsaistē:

http://www.ectaa.org/files/cms/ectaa--manifesto-2019-2024.pdf and https://www.flipsnack.com/ectaa/ectaa-manifesto-2019-2024-ft9sze4ap.html

ECTAA apvieno 30 Eiropas valstu tūrisma aģentu un operatoru nacionālās asociācijas, no kurām 27 atrodas Eiropas Savienībā, un pārstāv apmēram 70 000 uzņēmumu. Tai ir arī četri starptautiski pārstāvji no Izraēlas, Malaizijas, Marokas un Tunisijas.

Publicēšanas datums: 2019. gada 28. novembris

Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, sazinieties:

Eric Drésin, ģenerālsekretārs

ECTAA - Nacionālo tūrisma aģentu un operatoru asociāciju grupa ES dalībvalstīs

Rue Dautzenberg 36, B-1050 Brisele

Tālr .: +32 2 644 34 50

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., www.ectaa.org

live riga
 
 
 
 
magnetic latvia
ectaa
liaa
celo drosi
 

ALTA partneri

travelnewsgulbene
viesnicu restoranu asociacija
lrta ezerzeme
vidzemes augstskola
ventspils
lauku celotajs

ALTA asociētie biedri

amadeus
travelport
 airbaltic 
 
 
 
 
turiba
 
icham
 rate hawkklm