PTAC informācija tūrisma pakalpojumu sniedzējiem

2018.gada 1.jūlijā stājās spēkā jauni Ministru kabineta noteikumi Nr. 380 “Noteikumi par kompleksa un saistīta tūrisma pakalpojuma sagatavošanas un sniegšanas kārtību un kompleksu un saistītu tūrisma pakalpojumu sniedzēju un ceļotāju tiesībām un pienākumiem” (https://likumi.lv/ta/id/300021-noteikumi-par-kompleksa-un-saistita-turisma-pakalpojuma-sagatavosanas-un-sniegsanas-kartibu-un-kompleksu-un-saistitu-turisma), kuros ir noteikta jauna nodrošinājuma apmēra aprēķināšanas, tā iemaksas un izmaksas kārtība. Atbilstoši minēto Ministru kabineta noteikumu 32. punktam, tūrisma operatora nodrošinājumam jābūt vismaz 5% no komplekso tūrisma pakalpojumu apgrozījuma iepriekšējā gadā (saimnieciskās darbības ieņēmumiem no komplekso tūrisma pakalpojumu pārdošanas ceļotājiem), bet ne mazākam kā:

-              15 000 euro, ja tūrisma pakalpojumus sniedz ārpus Latvijas Republikas, Igaunijas Republikas un Lietuvas Republikas teritorijas,

-              5 000 euro, ja tūrisma pakalpojumus sniedz tikai Latvijas Republikas, Igaunijas Republikas un Lietuvas Republikas teritorijā,

-              3 000 euro, ja tūrisma pakalpojumus sniedz tikai Latvijas Republikas teritorijā.

Ja plānojat arī turpmāk sniegt tūrisma operatora pakalpojumus, piedāvājot ceļotājiem kompleksus tūrisma pakalpojumus, aicinām Jūs nodrošināt nodrošinājumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr.380 prasībām. Vienlaikus vēršam Jūsu uzmanību uz Tūrisma likuma  Pārejas noteikumu 14.punktu, kas nosaka, ka, pārslēdzot vai pagarinot apdrošināšanas līgumu vai garantiju pēc 2018. gada 30. jūnija, tūrisma operatoram jāreģistrējas PTAC uzturētajā tūrisma aģentu, tūrisma operatoru un tūrisma pakalpojumu sniedzēju, kas sekmē saistītus tūrisma pakalpojumus, datubāzē. Reģistrējoties datubāzē Jums tiks izsniegta speciālā atļauja (licence) tūrisma pakalpojumu sniegšanai.

Ar būtiskāko informāciju par jauno regulējumu t.sk., ar 2018.gada 28.jūnija semināra komersantiem prezentāciju varat iepazīties PTAC mājas lapā, izmantojot šo saiti: http://www.ptac.gov.lv/lv/content/kompleksu-un-saistitu-turisma-pakalpojumu-sniegsana

Neskaidrību un jautājumu gadījumā aicinām konsultēties ar PTAC, izmantojot e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., kontaktformu PTAC mājas lapā:http://www.ptac.gov.lv/lv/content/kontakti vai arī zvanot pa tālruni: 67388654.

 

Fizisko personu datu aizsardzība tūrisma uzņēmumos

Dokuments izstrādāts saskaņā ar Vispārīgo Datu Aizsardzības Regulu Nr.1016/679; 27.04.2016.

Lai iepazītos ar šo dokumentu, lūdzam sazināties ar ALTA biroju Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

ECTAA gada atskaite 2017

ECTAA ir Eiropas tūrisma uzņēmumu balss, kas pārstāv ECTAA biedrus  - tūrisma  uzņēmumus Eiropā. ECTAA darbojas, lai veicinātu izaugsmi un konkurētspēju Eiropas tūrisma industrijā, strādājot ar EP deputātiem,  informējot tos un iesaistot debatēs  ES institūcijas  un citas nozares struktūras.

ECTAA apvieno 32 nacionālās tūrisma aģentu un operatoru  asociācijas 27 ES dalībvalstīs,  asociācijas  Melnkalnē,  Norvēģijā,  Šveicē, kā arī Izraēlā, Malaizijā, Marokā un Tunisijā.

ECTAA darbība aptver Eiropas Savienības politikas lietas (tūrisms, patērētāju aizsardzība, transports, konkurence, vīzas un robežkontrole, standartizācija, u.c.), IATA lietas  (jauna aviobiļešu izplatīšanas iespēja, jaunās paaudzes norēķinu sistēma utt.) , galamērķu jautājumus (reklāma, veslība, drošība, ceļošanas ierobežojumi u.c.)

ECTAA pārstāv aptuveni 70 000 ceļojumu aģentus un  operatorus Eiropā, kas sniedz konsultācijas un pārdod  transporta un izmitināšanas pakalpojumus,  izklaides un citus tūrisma pakalpojumus, kā arī kompleksos tūrisma pakalpojumus individuāliem ceļotājiem un biznesa klientiem. Ceļojumu aģentu un operatoru kopējais apgrozījums 2016.gadā bija ap 170 miljardiem eiro,  tika nodarbināti apmēram 500 000 cilvēku. Saskaņā ar IATA datiem, 60% aviobiļešu visā pasaulē tika pārdoti izmantojot  šo izplatīšanas kanālu.

Jūs uzmanībai ECTAA ikgadējā atskaite par paveikto 2017.gadā  un darba plāns  2018.gadam.

http://www.ectaa.org/files/cms/ectaa-annual-report-2017-lr.pdf

Vispārīgā datu aizsardzības regula - biežāk uzdotie jautājumi

Lai iepazītos ar šo dokumentu,  lūdzam sazināties ar ALTA biroju Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Jubilejas izstādē “Balttour 2018” vairāk apmeklētāju nekā pērn!

4. februārī Ķīpsalā noslēdzās 25 gadu jubilejas izstāde “Balttour 2018”, kas vienuviet pulcēja 860 tūrisma uzņēmumus un to pārstāvjus no 39 pasaules valstīm. Uzzināt dažādu valstu tūrisma iespējas, atklāt jaunus maršrutus, iegādāties ceļojumu sev un ģimenei bija ieradušies vairāk interesentu nekā pērn – kopā 29 630.

Trīs dienu garumā “Balttour 2018” tematiskajā hallē “Atklāj pasauli!” ceļojumu izpārdošana norisinājās pilnā sparā! Apmeklētājiem bija iespēja iepazīt gan kaimiņvalstu Igaunijas un Lietuvas jaunumiem bagāto tūrisma piedāvājumu, gan tālāku un eksotiskāku valstu populārākos tūrisma objektus. Pirmo reizi izstādē piedalījās dalībnieki no Islandes, bet pēc ilgāka pārtraukuma arī no ASV, Bulgārijas un Kipras. “Balttour 2018” varēja atklāt ne vien teju 200 pasaules valstu tūrisma iespējas, bet arī kultūras atšķirības, nacionālos ēdienus, tērpus, pat dziesmas un dejas! Turklāt ceļotgribētāji, paviesojoties Ārlietu ministrijas un VID Muitas pārvaldes stendā, tika informēti arī par drošu ceļošanu un noteikumiem, kurus ievērojot, ceļojums noritēs bez raizēm.

Savukārt tematiskajā hallē “Apceļo Latviju!” pirmo reizi Rīgu pārstāvēja “Live Riga” – dāvājot skaistu skatuves noformējumu izstādes atklāšanai un plašajai priekšnesumu programmai, kā arī atraktīvu fotostendu, kas apmeklētājiem bija pieejams visas trīs dienas. Visā krāšņumā sevi prezentēja arī Latvijas novadi – Kurzeme, Zemgale, Latgale un Vidzeme. Stendi bija viens par otru krāšņāki! Pašmāju tūrisma speciālisti pārsteidza ar neskaitāmi daudz jauniem maršrutiem, apskates objektiem, pasākumiem un atraktīvie piedāvājumiem. Gan lieli, gan mazi izstādē varēja iesaistīties dažādās aktivitātēs – piedalīties meistarklasēs, uzspēlēt aizraujošas spēles, pārbaudīt līdzsvaru uz SUP dēļa, piedalīties virtuālajās velo sacensībās un vēl daudz ko citu. Turklāt uz Lielās skatuves visas dienas bija iespēja baudīt piesātinātu programmu!

 Iedvesmoties Latvijas un pasaules apceļošanai “Balttour 2018” bija ieradušies 29 630 interesenti, no kuriem vairāk nekā 5,5 tūkstoši bija nozares profesionāļi.Salīdzinot ar pērnā gada izstādi, apmeklētāju skaits ir pieaudzis par 5,8 %.

Paldies visiem “Balttour 2018” dalībniekiem, partneriem un apmeklētājiem! Trīs dienas Ķīpsalā valdīja īsts ceļošanas gars un svētku prieks!Tiekamies jau nākamgad no 1. līdz 3. februārim 26. starptautiskajā tūrisma izstādē-gadatirgū “Balttour 2019”!

Izstādi-gadatirgu “Balttour” rīko Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) un nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1. 

© ALTA 2013
+371 67210065  | Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.